+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

Kaip išsirinkti kompiuterį?

EURONICS KOMPIUTERIŲ EKSPERTAI pataria, kaip išsirinkti kompiuterį.

Šiuolaikiniai nešiojamieji kompiuteriai – lengvi, patogūs naudotis ir kuo puikiausiai tinkami ne tik naršymui internete, laiškų rašymui ar bendravimui socialiniuose tinkluose, bet ir darbui su redagavimo programomis bei aukščiausio lygio pramogoms ar net naujausiems žaidimams.

Nežinote, nuo ko pradėti ir kas yra svarbiausia kompiuteryje? Techninės specifikacijos primena nepa­aiškinamus fizikinius dėsnius? Leiskite EURONICS ekspertams Jums padėti išsirinkti kompiuterį, pri­taikytą Jūsų porei­kiams.

         


Kokio tipo kompiuteris labiausiai Jums tiktų?

Atsakydami į klausimą pagalvokite, ką su juo veiksite, kuo bus naudingas Jums ir kokias problemas Jums išspręs šis pirkinys. Išskiriame keturias kompiuterių kategorijas: darbui ir mokslams, darbui ir pramogoms, mobilumui, intensyviems darbams ir žaidimams.

EURONICS kompiuterių ekspertai pateikia svarbiausias kompiuterių charakteristikas:

Procesorius – kompiuterio širdis. Procesoriaus galia yra kompiuterio galia. Šiuo metu dauguma nešiojamųjų kompiuterių naudoja INTEL firmos procesorius. INTEL CE­LERON procesoriai skirti kasdieniams darbams ir užduotims atlikti. INTEL PENTIUM – naujesnės kartos, taupūs, tačiau vis tiek žemesnės klasės procesoriai. INTEL CORE procesoriai: i3, i5, i7, M. Šiuo metu gaminami kompiuteriai jau su penktos kartos CORE procesoriais. i3 tipo procesoriaus visiškai pakaks namų vartotojui; i5 tipo procesoriais aprūpinti kompiuteriai gali atlikti sudėtingus darbus, tinka žaidimams; i7 procesoriai montuojami į aukščiausios klasės darbo ar pramogų kompiuterius. M procesoriai, montuojami į mobilumui skirtus kompiuterius, yra itin taupūs bei pakankamai greiti ir tinkami tiek pramogoms, tiek kasdienėms užduotims atlikti.

Vaizdo plokštė – kompiuterio įrenginys, apdorojantis vaizdo medžiagą ir siunčiantis ją tiesiai į monitorių, tad už tai, ką matote monitoriuje, yra atsakinga vaizdo plokštė. Paprastam vartotojui visiškai pakanka INTEL vaizdo pajėgumų, juolab kad su naujausios kartos Intel Core procesoriais montuojamos vaizdos plokštės pakanka tiek intensyvesniems darbams, tiek tokioms pramogoms kaip aukštos raiškos filmų peržiūrai ar vidutinių reikalavimų žaidimams žaisti. Pirkti kompiuterį su atskira vaizdo plokšte verta, jei planuojate žaisti rimtus žaidimus arba rimtai dirbti su vaizdo medžiaga, 3D grafika.

Taktinis dažnis parodo, kiek procesorius gali apdoroti instrukcijų per sekundę, ir daro įtaką skaičiavimo galiai. Matuojamas hercais (Hz, MHz, GHz). Kuo didesnis šis dažnis ir aukštesnės klasės procesorius, tuo greičiau dirba visas kompiuteris.

Talpa – didelė kietojo disko talpa leidžia saugoti daigiau duomenų kompiuteryje. Šiuo metu paplitusios dvi diskų technologijos: magnetinis diskas (HDD) ir flash atmintis (SSD). HDD diskai yra pigesni ir gali būti didesnės talpos negu SSD. Tuo tarpu SSD yra greitesni, juose nėra judančių detalių, todėl jie atsparesni smūgiams ir kompiuterio judėjimui.

Atmintis – operatyvinė atmintis arba dar vadinama RAM (iš ang. Random Access Memory), išsaugo įrašytą informaciją tol, kol yra maitinimo įtampa, informacija išlieka, kol yra prijungtas maitinimo šaltinis. Kuo ši atmintis didesnė, tuo daugiau veiksmų galima atlikti.

Ekrano raiška – pagrindinis ekrano parametras ir jį sudarančių pikselių kiekis. Ekrano raiška rašoma skaičiais, nusakančiais pikselių kiekį pagal horizontalę ir vertikalę. Pvz. 1920х1080 matrica turi 1920 pikselių pagal horizontalę ir 1080 pagal vertikalę. Kuo didesnė raiška, tuo vaizdas bus labiau detalizuotas. Jei kompiuterį naudojate darbui, tuomet pilnai užtenka HD ekrano raiškos (1368x768 px). Žaidimams rekomenduojama ne žemesnės negu Full HD raiškos ekranai (1920x1080 px).

 Tai kompiuteriai, skirti atlikti nesudėtingas kasdienes užduotis, naršyti internete ar bendrauti socialiniuose tinkluose. Šios kategorijos kompiuteriai tinkami senjorams, studentams ar moksleiviams, kuriems nereikia papildomų funkcijų ar greičio ir kurie nori sutaupyti, nes šios kategorijos kompiuteriai yra vieni iš pigiausių.

         

 

Tai kompiuteriai, skirti tiek intensyvesniam darbui, tiek pramogoms, tokioms kaip aukštos raiškos filmų žiū­rėjimas, taip pat tinka mažesnius reikalavimus kom­piuteriui keliantiems žaidimams žaisti. Šios kategorijos kompiuterius renkasi žmonės, kurie nori naršyti ar bendrauti internete, dirbti be trugdžių ir retkarčiais pažaisti žaidimus ar žiūrėti aukštos kokybės filmus.

          

 

Tai kompiuteriai, kurie yra lengvi, patogūs nešiotis, turi didesnės veikimo trukmės baterijas, dažnai liečiamus ar vartomus ekranus ir yra skirti aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms. Tokius kompiuterius dažnai renkasi verslininkai, dažnai keliaujantys ar patogumą ir mobilumą mėgstantys žmonės.

         

 


Tai kompiuteriai, skirti ne tik naujausiems žaidimams žaisti, bet ir nuotraukų bei video ar 3D programų redagavimo darbams atlikti, aukščiausios raiškos filmus žiūrėti ar atlikti kitus itin intensyvius darbus. Šie kompiuteriai pasižymi papildomomis funkcijomis ar aukšto našumo techniniais parametrais ir juos dažniausiai renkasi žaidimų entuziastai, nuotraukų ar video medžiagos redagavimo specialistai, dizaineriai ar iškirtinę kokybę bei funkcionalumą mėgstantys žmonės.  

           

Visus EURONICS tinkle parduodamus kompiuterius rasite paspaudę:
Stacionarūs kompiuteriai 
Nešiojamieji kompiuteriai