+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

Kaip išsirinkti šaldytuvą. Net 150 skirtingų dydžio ir dizaino šaldytuvų ir šaldiklių modelių!

 

 

EURONICS parduotuvėse – daugiau nei 150 skirtingų šaldytuvų ir šaldiklių    modelių:  nuo nedidelių montuojamų po stalu iki dviejų durų didelės talpos.

Šaldytuvas – vienas svarbiausių buities prietaisų, padedantis išsaugoti maisto produktus, turintis ilgai veikti, vartoti nedaug elektros energijos, būti talpus, patogus prižiūrėti ir naudoti, be to, išvaizdus.

Tikriausiai reta šeima, juo labiau šeimininkė, gali išsiversti be šio prietaiso savo   namuose. Kiekvienais metais didėja ne tik gamintojų modelių pasiūla, bet ir modifikacijų  įvairovė, moderniųjų technologijų pasirinkimas, todėl įsigyti gerą šaldytuvą be ekspertų  pagalbos darosi vis sunkiau.

EURONICS ekspertai pateikia kelis paprastus patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant naują šaldytuvą. Jei laikysitės šių rekomendacijų, trumpa ir nesudėtinga  apžiūra padės Jums įsigyti kokybišką prietaisą.


 DYDIS IR TALPA
Tai vieni svarbiausių parametrų renkantis šaldytuvą. Šaldytuvo dydį lemia keli reikšmingi veiksniai: virtuvės dydis, šeimos narių skaičius, mitybos įpročiai, apsipirkimo dažnumas, polinkis kaupti ir šaldyti maisto produktus. Vienas iš pagrindinių dalykų, į ką reikėtų atsižvelgti, yra matmenys – kiek galite skirti vietos šaldytuvui savo virtuvėje. Prieš renkantis modelį geriausia išsimatuoti numatytą ertmę – pagal ją derinsite šaldytuvo dydį, aukštį, plotį. Tarp patogiausių ir populiariausių – 60 cm pločio šaldytuvas su kamera apačioje. Tokių šaldytuvų aukštis gali būti skirtingas, t. y. nuo 150 cm iki 200 cm. Atitinkamai skiriasi ir talpa – nuo 230 l iki 400 l.

ENERGIJOS EFEKTYVUMAS
Norint, kad šaldytuvas atitiktų visus lūkesčius, ne mažiau svarbu jo ekonomiškumas. 
Pagal elektros energijos suvartojimą šaldytuvai skirstomi į klases nuo A+++ iki A+. Pačios taupiausios A+++ klasės šaldytuvai išeikvoja 60% mažiau elektros energijos nei A klasės. Siekdami taupaus ir optimalaus šaldytuvo veikimo statykite jį toliau nuo šilumos
šaltinių ar tiesioginių saulės spindulių.

ŠALDYMO SISTEMA
Šaldytuvo šaldymo sistema gali būti statinė, dinaminė arba mišri.Statinės sistemos modeliuose šaltas oras tiekiamas per ventiliacinę angą, kuri yra galinėje sienelėje. Ore esanti drėgmė kondensuojasi ant galinės kameros sienelės, kartais net virsta šerkšnu. Šaldytuve temperatūra yra aukštesnė, jis turi automatinę atitirpinimo funkciją. Šaldiklyje – žemesnė, jis padengtas šerkšnu. Tokius šaldytuvus kartkartėmis patariama išjungti ir atitirpinti (kas 3–6 mėnesius). Vis dar Lietuvoje populiariausi šaldytuvai, turintys statines šaldymo sistemas.

Dinaminės (bešerkšnės) šaldymo sistemos „No Frost“ šaldytuvuose yra ventiliatorius, padedantis šaltam orui cirkuliuoti, todėl visoje kameroje palaikoma vienoda temperatūra. Maisto produktai vienodai iš visų pusių veikiami šalto oro. Tokių šaldytuvų nebūtina atitirpinti.

Šaldytuvuose, turinčiuose mišrią šaldymo sistemą, šaldiklis yra bešerkšnis, o šaldytuvo kameroje veikia statinė savaiminio atitirpinimo sistema – šaldytuvas atšąla, aprasoja galinė sienelė, susidaręs vandens kondensatas subėga žemyn. Šaldiklyje pučiamas šaltas oras, tad šerkšnas nesiformuoja. Šaldytuvo kameroje produktai nedžiūsta, ilgiau išlieka švieži, o šaldiklis nereikalauja didesnės priežiūros.

KUR IR KAIP TAISYKLINGAI PASTATYTI ŠALDYTUVĄ?
Renkantis vietą šaldytuvui reikia atminti, kad aplinkinė temperatūra turi įtakos tiek elektros energijos suvartojimui, tiek prietaiso efektyvumui. Kiekvienas šaldytuvas yra pritaikytas darbui konkrečiose aplinkos temperatūros ribose, priklausomai nuo klimato kategorijos, nurodytos jo ženklinimo lentelėje. Venkite statyti šaldytuvą ten, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, šalia šilumos šaltinių.

KAS YRA „SIDE-BY-SIDE“ ŠALDYTUVAS?
Tai dviduris prietaisas – šaldytuvas ir šalia esantis šaldiklis.

FUNKCIJOS IR PRIVALUMAI
„FreshZone“ (0 zona) – tai svarbus ir naudingas šaldytuvo skyrius, kuriame temperatūra yra arti 0 laipsnių arba gali būti 0 laipsnių. Skyriuje galima laikyti šviežią žuvį ar mėsą kelias dienas ir ji nepraranda maistinių savybių.

Greito užšaldymo „Fast Freeze“ funkcija – nepamainoma, kai reikia užšaldyti didelį kiekį šviežių produktų, kad jie išlaikytų kuo daugiau vertingųjų savybių. Įjungus šią funkciją temperatūra šaldiklio kameroje nukrinta žemiau – 18 laipsnių. Labai svarbu ir tai, kad greito užšaldymo „Fast Freeze“ funkcija neleidžia pakilti jau užšaldytų produktų temperatūrai kituose šaldiklio skyriuose.

Antibakterinė danga saugo nuo kenksmingų bakterijų, skatinančių gedimo procesus ir sukeliančių pavojingas ligas.

Šaldymo sistema „Air Active“ greitai atvėsina įdėtus maisto produktus, nes cirkuliuojantis šaltas oras palaiko tolygią temperatūrą visoje kameros erdvėje. Atidarius šaldytuvo dureles, dinamiška „Air Active“ sistema nedelsiant išjungia ventiliatorių. Uždarius dureles, sistema automatiškai atnaujina šalto oro cirkuliavimą.

„Low Frost“ technologija – šaldymo elementai įmontuoti šaldiklio sienelėje, todėl šerkšnas kaupiasi mažiau. Šaldiklio talpa yra didesnė, lyginant su kitomis šaldymo technologijomis. Dėl jos šaldytuvas gali būti taupesnis, tylesnis ir turėti talpesnę šaldymo kamerą.

„MultiFlow“ funkcija – tolygus šalto oro ir drėgmės paskirstymas kiekvienai šaldytuvo lentynai ventiliatoriumi. Dėl optimalios drėgmės maistas dar ilgiau išlieka šviežias, o anglies filtras sugeria nepageidaujamus kvapus.

„Fresh Control“ technologija – tai drėgmės kontrolė. Dėl aktyvių drėgmės ir temperatūros jutiklių padeda iki 2 kartų ilgiau išlaikyti tokį maisto šviežumą, koks jis buvo perkant.

Kita bešerkšnė technologija „TwinTech“ šaltį gamina atskirai šaldiklyje ir šaldytuve. Tai dvi atskiros šaldytuvo zonos. Todėl šaldiklyje dėl cirkuliuojančio šalto oro taip pat nesusidaro šerkšnas, o šaldytuve maistas ilgiau išlieka šviežias, nes šaldymo procesas vyksta nuo galinės šaldymo sienelės su atitinkamu drėgmės kiekiu.

Atostogų režimo funkcija užtikrina efektyvų šaldytuvo darbą, kai Jūs esate išvykę. Nustačius sumanųjį atostogų režimą šaldytuvas išsijungia, tačiau šaldiklis ir toliau veikia. Mėgaukitės atostogomis, nesijaudindami dėl padidėjusios elektros energijos sąskaitos ar pasenusių maisto produktų.