+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

Siurblių savybių palyginimas

ENERGIJOS VARTOJIMO EFEKTYVUMO KLASĖ (nuo A iki G)

Energijos vartojimo efektyvumo klasė – tai energijos sąnaudų, susietų su kietų grindų ir kilimų valymo veiksmingumu, rezultatas. Skalė prasideda nuo A – geriausio veiksmingumo klasės.

DULKIŲ PRALAIDUMO KLASĖ (nuo A iki F)
Nurodo atgal į patalpą grąžinamo oro kokybę; ši reikšmė parodo išpučiamo oro, t. y. filtravimo, kokybę. Ji pateikiama skalėje nuo A iki F, kur A yra geriausio veiksmingumo klasė.

KILIMŲ VALYMO VEIKSMINGUMO KLASĖ (nuo A iki E)
Ši reikšmė priklauso nuo to, kiek procentų dulkių susiurbiama iš kilimo atliekant standartinį bandomąjį valymą. Skalė prasideda nuo A – geriausio veiksmingumo klasės.

KIETŲ GRINDŲ VALYMO VEIKSMINGUMO KLASĖ (nuo A iki E)
Ši reikšmė priklauso nuo to, kiek procentų dulkių susiurbiama nuo medinių grindų, turinčių standartizuotus plyšius. Skalė prasideda nuo A – geriausio veiksmingumo klasės.

AR REIKIA VALYTI FILTRUS?
Dulkių siurbliuose yra išmetimo ir variklio filtrai, siurbliuose be maišelio - dulkių talpos filtras. Norint didžiausio dulkių siurblio efektyvumo, šiuos filtrus reikia prižiūrėti.

KAS LEMIA GERĄ DULKIŲ SURINKIMĄ?
Norint gero dulkių surinkimo, jums reikės efektyvaus antgalio, sukuriančio aplink daleles tinkamą oro srauto ir vakuumo kombinaciją. Taip pat svarbi aerodinamiška bei sandari vamzdžio ir žarnos sistema, sandari pačios talpos sistema ir efektyvus variklis.

KAM REIKIA SKIRTINGŲ ANTGALIŲ?
Skirtingų tipų grindims reikia skirtingų antgalių, norint optimalių valymo rezultatų.
Siurbiant kietą paviršių, pvz., plyteles ar medines grindis, geriausia naudoti specializuotą kietų grindų antgalį (kartais dar vadinamą parketo antgaliu), užtikrinantį geriausią dulkių surinkimą. Turbininiai antgaliai yra varomi oro srauto. Jie geriausiai tinka norint išvalyti giliai kilime esantį purvą. Antgaliai su varikliu, kaip sako pavadinimas, yra variklio varomi antgaliai. Taip pat puikiai tinka kilimams valyti. Universalūs antgaliai leidžia valyti tiek kietas grindis, tiek kilimus.

KOKIE HEPA FILTRAVIMO PRIVALUMAI?
HEPA didelio efektyvumo dalelių oro filtras surenka smulkias dulkių daleles, kurios gali sukelti astmos ir alergijos simptomus. HEPA filtrai pasižymi skirtingu filtravimo lygiu – kuo didesnis filtro numeris, tuo daugiau dalelių jis surenka. Taip pat svarbu, kad siurblyje ne tik būtų HEPA filtras, bet ir jis pats būtų hermetiškas, kad dulkių dalelės neištrūktų.

KAIP DAŽNAI VALYTI AR KEISTI FILTRUS?
Išmetimo filtrus reikia keisti (arba plauti, atsižvelgiant į filtro tipą) kiekvienais metais. Yra trijų tipų išmetimo filtrai: mikrofiltrai, neplaunami HEPA filtrai ir plaunami HEPA filtrai. Mikrofiltrų ir neplaunamų HEPA filtrų plauti negalima, juos reikia pakeisti naujais. Plaunamus HEPA filtrus reikia plauti pagal instrukcijas naudotojo vadove.
Variklio filtrą dulkių siurbliuose be maišelio reikia pakeisti, kai matosi, kad jis purvinas, dulkių
siurbliuose su maišeliu – kas 5-ą maišelio keitimą. Variklio filtras nėra plaunamas, todėl jį visada reikia pakeisti nauju.
Jei naudojate dulkių siurblį be maišelio, dulkių talpos filtrą reikia valyti kas 5-ą dulkių talpos ištuštinimą arba kai matosi, kad filtras purvinas.

 vyras surbia